Bečka gospodarska agencija i EIT Manufacturing ponovno pozivaju startupove u području proizvodne industrije iz Hrvatske da se prijave na program „Discover Vienna: Manufacturing Edition” te se tijekom petodnevnog boravka u Beču bolje upoznaju s tamošnjom startup scenom.
Austrijska metropola ima dugogodišnju tradiciju u proizvodnji. S više od 8.500 poduzeća, koja ostvaruju prihod od 12,3 milijarde eura, proizvodni sektor u Beču stvara nova radna mjesta okrenuta budućnosti te potiče gospodarski rast i inovacije. Glavni grad Austrije također se etablirao kao središte srednjoeuropske startup zajednice koje je privlačno za inovatore iz Austrije kao i za one iz inozemstva.
Zbog uspješno provedenog prvog izdanja programa u studenom 2021. Bečka gospodarska agencija (Wirtschaftsagentur Wien)i EIT Manufacturing, inovacijska zajednica Europskog instituta za inovacije i tehnologiju (EIT), odlučili su i ove godine organizirati „Discover Vienna: Manufacturing Edition” i to tijekom velike međunarodne startup konferencije ViennaUPkoja će okupiti brojne austrijske i međunarodne startupove, investitore, poduzeća i nove talente. Ove će godine 15 startupova i scaleup poduzeća iz srednje i istočne Europe dobiti priliku da od 30. svibnja do 3. lipnja sudjeluju u petodnevnom intenzivnom programu koji će se održati u Beču. Prošle godine sudjelovala su i dva startupa iz Hrvatske.
Tijekom boravka u Beču sudionici će se na različitim događanjima moći umrežiti s drugim startupovima i potencijalnim ulagačima, a moći će i posjetiti i renomirana industrijska poduzeća koja su uključena kao partneri. Program također obuhvaća sastanke s predstavnicima velikih firmi i prezentacije o mogućnostima financiranja i novim tehnologijama. Osim toga, organizatori nude i posebne obuke tijekom kojih se može naučiti više o razvoju poslovanja i spremnosti na ulaganja. Sudjelovanje u ovom programu startupovima otvara vrata za moguća financiranja putem inovacijske zajednice i pristup njihovoj mreži partnera.
Organizatori pokrivaju troškove putovanja i smještaja. Tijekom boravka u Beču sudionici mogu besplatno koristiti poslovne prostore u uredima EIT Manufacturinga. Prijaviti se mogu poduzeća u području proizvodne industrije iz Hrvatske, Austrije, Bugarske, Cipra, Češke, Grčke, Mađarske, Sjeverne Makedonije, Rumunjske, Srbije, Slovačke i Slovenije koje su osnovane prije najviše osam godina. Uz to moraju imati najmanje dva člana tima, a njihov proizvod ili usluge moraju već biti lansirani na domaćem tržištu. Rok za prijave je 3. svibnja.
Više informacija možete pronaći putem sljedeće poveznice.
Dopušteno je citiranje kraćih dijelova članka uz obvezno navođenje autora, izvora i poveznice na izvorni članak. Svako preuzimanje cjelovitog članka ili njegovih većih dijelova bez izričitog odobrenja autora predstavlja povredu autorskih prava.