Kao domaćin jubilarnog 10. izdanja sportsko-rekreativno-turističke manifestacije „Sva lica Platka“, Platak će tijekom kolovoza i listopada 2026. ugostiti tisuće sportaša, rekreativaca, obitelji i zaljubljenika u aktivan boravak u prirodi.
Posebnu vrijednost ovogodišnjem izdanju daje činjenica da je manifestacija dio programa Primorsko-goranske županije – Europske regije sporta 2026., čime se dodatno potvrđuje važnost Platka kao jedne od vodećih outdoor destinacija regije.
Od pokretanja pilot-projekta 2017. godine, Društvo sportske rekreacije Kvarner stvorilo je od „Sva lica Platka“ jednu od najprepoznatljivijih sportsko-rekreativnih manifestacija u Hrvatskoj. Tijekom proteklih devet godina održano je 27 događanja koja su okupila više od 25 000 posjetitelja, gotovo 5000 sportaša i više od 700 volontera, koji su zajednički ostvarili više od 15 000 volonterskih sati. Vrijednost projekta prepoznata je i 2022. godine kada je nagrađen prestižnom turističkom nagradom „Simply the Best“ u kategoriji Sport i rekreacija za kvalitetu, kreativnost i doprinos razvoju aktivnog turizma.
Ugodne temperature, planinski zrak, raznoliki tereni i sportska infrastruktura omogućuju organizaciju više natjecanja istovremeno, čineći ovu manifestaciju jedinstvenom u Hrvatskoj.

Ovogodišnji program započinje „Sportskim licem Platka“, koje će se održati 22. i 23. kolovoza, u pet različitih sportova. Program kreće subotu turnirom u malom nogometu i disc golfom, a završava u nedjelju turnirima u odbojci na pijesku, košarci 3x3, boćanju i disc golfu. Ovogodišnji program ponovno donosi sadržaje namijenjene svima, uz turnir u košarci u kolicima te planinarsku akciju namijenjenu slijepim i slabovidnim osobama i osobama s invaliditetom. Posebno mjesto u programu imaju i najmlađi, za koje su pripremljeni dječji sportski sadržaji, dok se suradnja s Riječkim akademskim sportskim savezom uz podršku Studentskog centra Sveučilišta u Rjeci nastavlja kroz besplatno sudjelovanje studenata Sveučilišta u Rijeci.
Sportsko lice Platka ove godine ruši vlastite rekorde i donosi najmasovnije izdanje dosad. Čak 12 odbojkaških ekipa, 12 nogometnih, 16 košarkaških, osam boćarskih ekipa te oko 50 ljubitelja disc golfa. Brojke potvrđuju da je riječ o pravom sportskom festivalu za sve generacije. Prijave za boćanje i košarku još su uvijek otvorene, pa ima vremena da se priključe i nove ekipe. Najuspješnije natjecatelje u svim disciplinama očekuju vrijedne nagrade sponzora.
„Sportsko lice Platka“ nije samo stvar rezultata, uz sportska borilišta posjetitelje očekuje i Decathlon sportski kutak za male i velike, gdje će se moći isprobati različiti sportski sadržaji te Zott kutak za vježbanje.
Tjedan dana kasnije, 30. kolovoza, Platak će ponovno postati središte trail i MTB scene kroz „Vertikalno lice Platka“. Sudionike očekuju trail utrke različitih duljina, MTB maraton te E-BIKE kategorija, dok će 4. listopada manifestaciju zaokružiti „Canihike lice Platka“, organizirano planinarenje sa psima.
Dopušteno je citiranje kraćih dijelova članka uz obvezno navođenje autora, izvora i poveznice na izvorni članak. Svako preuzimanje cjelovitog članka ili njegovih većih dijelova bez izričitog odobrenja autora predstavlja povredu autorskih prava.